Jestem certyfikowanym psychoterapeutą psychoanalitycznym i specjalistą psychiatrą. Jestem także terapeutą szkoleniowym i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. W ramach swojej prywatnej praktyki w gabinecie w Łodzi prowadzę psychoterapię indywidualną, terapię szkoleniową, superwizję oraz leczenie psychiatryczne.
Pracuję psychoterapeutycznie i leczę psychiatrycznie osoby będące w różnych życiowych kryzysach, przeżywające depresję, lęk, doświadczające objawów nerwicowych, objawów psychotycznych, trudności wynikających z zaburzeń osobowości czy zmagających się z różnorakimi wewnętrznymi konfliktami.
Prowadzę terapię psychoanalityczną, której celem jest przede wszystkim głębsze zrozumienie siebie, poznanie nieświadomych mechanizmów kierujących zachowaniem, rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów i w rezultacie zmiana oraz poprawa jakości życia.
Psychoterapeuta pomaga w poznaniu własnej osobowości oraz zrozumieniu przeżytych doświadczeń...
Psychoterapeuta pomaga pacjentce/pacjentowi w poznaniu własnej osobowości, zrozumieniu przeżytych doświadczeń oraz odnalezieniu jak własna historia życia, ale także jej/jego sposoby widzenia siebie samego, innych ludzi i rzeczywistości zewnętrznej wpływają na samopoczucie oraz na wybory życiowe. Psychoterapia pomaga zrozumieć jaka jest natura przeszkód, które nie pozwalają swobodnie się rozwijać i korzystać z własnego potencjału, dlaczego często powtarzamy te same sposoby radzenia sobie z różnymi sprawami, pomimo że te rozwiązania nie są dla nas satysfakcjonujące, przeciwnie - często są dla nas powodem stresu i niezadowolenia.
Psychoterapia jest procesem polegającym na regularnych spotkaniach przynajmniej raz w tygodniu o stałych porach. Potrzeba czasu aby móc rozpoznać nasz wewnętrzny świat, który tworzył się przez wiele lat. Regularność i powtarzalność spotkań tworzy rodzaj psychologicznej ramy, w obrębie której w sposób bezpieczny pacjentka/pacjent może wyruszać w podróż wgłąb siebie, w podróż, która, co naturalne, może budzić i ciekawość, ale czasem także lęk.
Jeżeli samopoczucie psychiczne staje się źródłem cierpienia i zaczyna coraz bardziej zakłócać nasze codzienne funkcjonowanie, należy zastanowić się czy nie powinno rozpocząć się leczenia farmakologicznego. Nowoczesna psychiatria dysponuje coraz bardziej skutecznymi i bezpiecznymi lekami, które pozwalają zredukować czy wyeliminować objawy, które utrudniają czy czasem uniemożliwiają korzystanie z życia. Leki stosowane w depresji, manii,, psychozach, lękach, natręctwach, zaburzeniach pamięci mogą przynieść ulgę i poprawić komfort życia.
Przed rozpoczęciem psychoterapii czy podjęciem leczenia psychiatrycznego proponuję spotkanie konsultacyjne, którego celem jest próba poznania pacjenta, zrozumienie jego potrzeb i oczekiwań. W ten sposób możliwa jest wnikliwa diagnoza oraz dobranie odpowiednich metod psychiatrycznych i technik psychoterapeutycznych, które mogą pacjentowi pomóc.
Terminy konsultacji ustalam telefonicznie. Numer i adres łódzkiego gabinetu znajdą Państwo poniżej oraz w zakładce "kontakt".